پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتیپایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی

فیلم: جانباز حزب الله در حالیکه یک دستش قطع شده؛ به نماینده ولی فقیه چه گفت؟! + یادداشت ویژه حجت الاسلام حاجتی

خورشید حزب الله می درخشد…

خورشید حزب الله می درخشد…

فیلم: جانباز حزب الله در حالیکه یک دستش قطع شده؛ به نماینده ولی فقیه چه گفت؟! + یادداشت ویژه حجت الاسلام حاجتی

برگزاری جلسه حدیث کساء با سخنرانی دکتر زاکانی در اهواز

صوت : نماز جمعه ۱۳ فروردین۹۵ به امامت حجت الاسلام حاجتی

نماز جمعه ۲۸ اسفند ۹۴ به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاجتی

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا (ع) اندیکا بدست حضرت آیت الله موسوی جزایری

سخنرانی شریعتمداری در جلسه حدیث شریف کساء خوزستان

حضور یکپارچه نیروهای مومن و انقلابی در جلسه حدیث شریف کساء خوزستان

حضور یکپارچه نیروهای مومن و انقلابی در جلسه حدیث شریف کساء خوزستان

شریعتمداری: کسانی که سابقه مسئولیت در نظام دارند، مأموریت نفوذ را برعهده گرفتند/حمایت بی بی سی از یک لیست انتخاباتی همان دیگ پلوی سفارت انگلیس است | حاجتی:دشمنان ما می‌میرند و شعار مرگ بر آمریکا از زبان ملت حذف نمی‌شود

کسانی که از خط قرمزها عبور می کنند محبوب ملت ایران نیستند/ میان ما و آمریکا همچنان دشمنی است

استقابل از رزمندگان بازگشته از «نبل والزهرا» در مسجدسلیمان

تقوا و ولایتمداری جزو اصول اولیه انتخاب نمایندگان باشد

فیلم | با روح الله بیعت کردند …

تشییع همزمان شهدای مدافع حرم اهواز


“ولایتمداری” بارزترین شاخصه فاطمیون/نمی شود کسی از امام زمان(عج) دم بزند و کاری با ولایت فقیه نداشته باشد!

نمی شود کسی دم از امام زمان(عج) بزند، دم از حضرت زهرا(س) بزند و بعد منکر ولایت فقیه باشد! کاری با حضرت آقا نداشته باشد! این فرد دکان باز کرده است!

اگر دیدید کسی دم از امام زمان و ولایت و حضرت زهرا می زند و با ولایت فقیه کاری ندارد، خیلی که بخواهیم حمل بر صحت کنیم این است که دچار سوء فهم شده! نمی فهمد قصه چیست…

 

متن زیر گزیده ای از سخنرانی حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی بمناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در هیئت روضه الزهرا اهواز می باشد. بزودی فایل صوتی و ویدئویی آن نیز از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.

_______________________________________________

*اولین نشانه فاطمی بودن توجه به ولایت است، چون حضرت زهرا سلام الله علیها شهیده راه ولایت است.

*اینقدر این ولایت و ولایتمداری مهم است که امام صادق علیه السلام در حدیثی می فرمایند:«ولایتی لامیرالمومنین خیر لولادتی عنه» مفهومش این است که: اینکه من ولایت امیرالمومنین را دارم برای من فضیلتش بالاتر از آن است که از حیث جسمی فرزند امیرالمومنین هستم و جدم علی(ع) است.

*نمی شود کسی دم از امام زمان(عج) بزند، دم از حضرت زهرا(س) بزند و بعد منکر ولایت باشد! کاری با حضرت آقا نداشته باشد! این فرد دکان باز کرده است!

اگر دیدید کسی دم از امام زمان و ولایت و حضرت زهرا می زند و با ولایت فقیه کاری ندارد، خیلی که بخواهیم حمل بر صحت کنیم این است که دچار سوء فهم شده! نمی فهمد قصه چیست…

*مرحوم صاحب جواهر که از علما و فقهای کم نظیر بوده اند، می فرمایند: کسی که ولایت فقیه را قبول نداشته باشد بویی از فقه به مشامش نرسیده! .

کسی اسلام شناس باشد و ولایت فیه را انکار کند؟! کسی اسلام شناس باشد و ولایت فقیه را باور نکند؟! کسی اسلام را بشناسد و با ولایت فقیه همراهی نکند؟! این غیرممکن است…

*ولایت فقیه یعنی استمرار ولایت معصومین(علیهم السلام). در عصر ما بحث ولایت فقیه یک بعد معنوی و اشراقی هم دارد و آنهم اینکه بزرگترین نعمت الهی برماست که خدا بر ما ارزانی داشته. مصداق اولش حضرت روح الله(قدس سره)… بی بدیل و بی نظیر بعد از غیبت کبری! شهید آیت الله صدر می فرمود: در خمینی ذوب شوید که در اسلام ذوب شده است.

*مصداق دیگرولایت فقیه در عصر ما حضرت سیدعلی(حفظه الله) است که همانند ماه تمام می درخشد. کسی که ادعای فاطمی بودن داشته باشد و با ولایت فقیه مشکل داشته باشد سر از ناکجاآباد در خواهد آورد!

*این را بدانید: هر کسی که باشد، هر سابقه ای که داشته باشد، از زبیر سابقه پرافتخارتری ندارد. او که جانباز بود و یک دستش را در نبردی در رکاب رسول الله(ص) از دست داده بود! و امام علی(ع) بعد از کشته شدن وی با اشاره به شمشیر زبیر فرمود این شمشیری است که چهره رسول خدا بواسطه آن شاد شد! زبیر جزء اندک افرادی بود که در تشییع پیکر حضرت زهرا(س) حضور داشته. همین آقای زبیر… همین شیخ زبیر… هرچه میخواهید اسمش را بذارید، اسمش مهم نیست رسمش مهم است! رسمش این بود که از علی (ع) و ولایت علی(ع) فاصله گرفت. به کجا رسید؟! بدعاقبتی… بیچارگی…

*خدانکند انسان شیفته کسی بجز ولایت بشود.نمونه اش همین زبیر! که امام علی(ع) فرمود زبیر همواره از ما اهل بیت بود تا اینکه فرزند شوم او بزرگ شد… .

پسر پدر را منحرف کرد. وقتی پدر خودش را محافظت نکند و از غیر ولایت تاثیر بپذیرد اینگونه میشود. ما نباید این اشتباهات را تکرار کنیم. چقدر عبرت ها زیاد است و عبرت گیرندگان کم!

* ما باید گوشمان و نگاهمان به دهان و کلام مبارک ولایت فقیه باشد. امروز ما به امام زمان(عج) وصل هستیم، چطور؟! چون رهبرمان نایب امام زمان(عج) است و حتماً حضرت ولیعصر او را یاری می کند و بر زبانش خیر ما را جاری می کند.

 

برای اظهار نظر و ارسال مطالب خود از بخش تماس با ما استفاده نمایید

 __________________________________________________

همین متن را با ویرایش خبری بخوانید:

امام جمعه موقت اهواز و مدیر حوزه‌های علمیه خوزستان تأکید کرد که دم زدن از امام زمن(عج) و حضرت زهرا(س) بدون اعتقاد به ولایت فقیه باطل و به معنای دکان باز کردن است.

به گزارش رجانیوز، حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی که به‌مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در هیئت روضه الزهرا اهواز سخنرانی می‌کرد، افزود: اولین نشانه فاطمی بودن، توجه به ولایت است، چون حضرت زهرا سلام الله علیها شهیده راه ولایت است.

وی با یادآوری روایتی از امام صادق(ع) گفت: این‌قدر این ولایت و ولایت‌مداری مهم است که امام صادق علیه السلام در حدیثی می فرمایند: «ولایتی لامیرالمومنین خیر لولادتی عنه» مفهومش این است که اینکه من ولایت امیرالمومنین را دارم برای من فضیلتش بالاتر از آن است که از حیث جسمی فرزند امیرالمومنین هستم و جدم علی(ع) است.

امام جمعه اهواز تصریح کرد نمی شود کسی دم از امام زمان(عج) و حضرت زهرا(س) بزند و بعد منکر ولایت باشد، کاری با حضرت آقا نداشته باشد، این نشان می‌دهد که فرد دکان باز کرده است.

وی ادامه داد: اگر دیدید کسی دم از امام زمان و ولایت و حضرت زهرا می زند و با ولایت فقیه کاری ندارد، خیلی که بخواهیم حمل بر صحت کنیم، این است که دچار سوء فهم شده و نمی فهمد قصه چیست.

مدیرحوزه‌های علمیه خوزستان با بیان اینکه “ممکن نیست یک نفر اسلام شناس واقعی باشد و ولایت فقیه را انکار کند و آن را باور و همراهی نکند”، افزود: مرحوم صاحب جواهر که از علما و فقهای کم نظیر بوده اند، می فرمایند “کسی که ولایت فقیه را قبول نداشته باشد بویی از فقه به مشامش نرسیده است”.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ولایت فقیه به معنای استمرار ولایت معصومین(علیهم السلام) است که در عصر ما بحث ولایت فقیه یک بعد معنوی و اشراقی هم دارد و آن‌هم اینکه بزرگ‌ترین نعمت الهی است که خدا بر ما ارزانی داشته است.

حاجتی مصداق اول این نعمت را امام خمینی دانست و با بیان اینکه ایشان که بعد از غیبت کبری بی بدیل و بی نظیر بود، گفت: شهید آیت الله صدر می فرمود “در خمینی ذوب شوید که در اسلام ذوب شده است”.

وی اضافه کرد: مصداق دیگر ولایت فقیه در عصر ما حضرت سیدعلی(حفظه الله) است که همانند ماه تمام می درخشد و کسی که ادعای فاطمی بودن داشته باشد و با ولایت فقیه مشکل داشته باشد، سر از ناکجاآباد در خواهد آورد.

امام جمعه موقت اهواز با تأکید بر اینکه سابقه افراد مجوزی برای نافرمانی آن‌ها نیست، اظهار داشت: هر کس با هر سابقه ای که داشته باشد، از زبیر سابقه پرافتخارتری ندارد. او که جانباز بود و یک دستش را در نبردی در رکاب رسول الله(ص) از دست داده بود و امام علی(ع) بعد از کشته شدن وی، با یادآوری شمشیر زبیر فرمود این شمشیری است که چهره رسول خدا به‌واسطه آن شاد شد.

حاجتی ادامه داد: زبیر جزو اندک افرادی بود که در تشییع پیکر حضرت زهرا(س) حضور داشت. همین زبیر، همین شیخ زبیر، هرچه می‌خواهید اسمش را بگذارید، اسمش مهم نیست رسمش مهم است، رسمش این بود که از علی(ع) و ولایت علی(ع) فاصله گرفت و به بدعاقبتی و بیچارگی رسید.

وی با بیان اینکه “خدا نکند انسان شیفته کسی جز ولایت شود”، گفت: نمونه اش همین زبیر! که امام علی(ع) فرمود زبیر همواره از ما اهل بیت(ع) بود تا اینکه فرزند شوم او بزرگ شد.

او افزود: این پسر، پدرش را منحرف کرد، یعنی اگر پدر از خود محافظت نکند و از غیر ولایت تاثیر بپذیرد، اینگونه می‌شود. ما نباید این اشتباهات را تکرار کنیم. چقدر عبرت ها زیاد است و عبرت گیرندگان کم.

امام جمعه موقت اهواز در پایان توصیه کرد ما باید گوش‌مان و نگاه‌مان به دهان و کلام مبارک ولایت فقیه باشد.

وی گفت: ما امروز به امام زمان(عج) وصل هستیم، چطور؟ چون رهبرمان نایب امام زمان(عج) است و حتماً حضرت ولی‌عصر(عج) او را یاری می کند و بر زبانش خیر ما را جاری می کند.

 

____________________________

بازخورد همین خبر در دیگر رسانه ها:

رجــــانیوز: لینک

خبرنامه دانشجویان ایران: لینک

موج چهارم: لینک

خوزنیوز: لینک

تریبون: لینک

بصیرنیوز:لینک

۵۹۸: لینک

بی باک نیوز: لینک

بازتاب برنا: لینک

 

نظر مخاطبان: ۲ نظر

  1. زهرا می‌گه:

    سلام ..بنده یک سالی هست که مهمان اهواز هستم ..خدمت حاج آقا حاجتی بسیار ارادات دارم و واقعا از سخنانشون فیض می برم .. خدا امثال ایشون رو برای ما و برای انقلاب حفظ کند انشالله.

  2. mehdi می‌گه:

    آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای تمامی آنان که ندای «این عمار» را لبیک گویند.

نظر خود را بیان نمایید

به منظور پيشرفت فرهنگ اسلامي هرگونه كپي برداري از سايت در نشريات و... مجاز مي باشد.
Copyright ©2016 Hajati.org All right reserved